Wersja obowiązująca z dnia

Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Stoczeki Kiersnowo, gmina Kiwity.

Informacje dodatkowe:

Rozdział 1.
Przepisy porządkowe


§ 1. 1. Po stwierdzeniu zgodności z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego
gminy Kiwity uchwalonego przez Radę Gminy Kiwity uchwałą Nr VII/30/2003 z dnia 7 lipca 2003 r. uchwala się miejscowy plan
zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Stoczek i Kiersnowo.

2. Plan obejmuje tereny zabytkowego zespołu Klasztorno – Kościelnego w Stoczku Klasztornym wraz z otaczającym
terenem ograniczonym drogami powiatowymi w kierunku Klejdyt i Kiersnowa zgodnie z uchwałą Nr XVIII/83/08 Rady Gminy
Kiwity z dnia 19 czerwca 2008 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego gminy Kiwity w obrębie geodezyjnym Stoczek i Kiersnowo.
§ 2. 1. Uchwalony plan składa się z następujących części:

1) tekstu planu miejscowego stanowiącego treść niniejszej uchwały

2) rysunku planu w skali 1:1000 stanowiącego załącznik Nr 1 do uchwały

3) załącznika Nr 2 do uchwały o stwierdzeniu zgodności planu ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania
przestrzennego gminy Kiwity.

4) załącznika Nr 3 stanowiącego o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej,
które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania.

5) załącznika Nr 4 w sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrywania uwag zgłoszonych w czasie wyłożenia projektu planu
do publicznego wglądu.

2. Celem przyjętych w miejscowym planie rozwiązań ustalonych w formie nakazów, zakazów i ograniczeń jest ustalenie
przeznaczenia terenów, określenie sposobu zagospodarowania, warunków zabudowy oraz rozmieszczenia inwestycji celu
publicznego.
§ 3. 1. Ustala się następujące przeznaczenie terenów opisanych symbolami literowymi i numerami porządkowymi:

-MN tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej

-K tereny obiektów kultu religijnego

-ZP tereny zieleni parkowej urządzonej

-R tereny rolne

-NO teren oczyszczalni ścieków sanitarnych

-WS teren wód powierzchniowych

-KD drogi publiczne

Id: GFITX-EMWRF-PFYNX-ITHLT-UNBWW. Podpisany Strona 1


-KDW drogi wewnętrzne

2. Na rysunku planu miejscowego obowiązującymi ustaleniami są następujące oznaczenia graficzne:
1) granice opracowania planu

2) linie rozgraniczające tereny o różnym sposobie użytkowania

3) funkcje i parametry dróg

4) nieprzekraczalne i obowiązujące linie zabudowy

5) oznaczenia funkcji terenu

§ 4. Podane na rysunku planu miejscowego linie projektowanych podziałów nieruchomości w granicach wydzielonych
terenów o różnym przeznaczeniu nie są liniami obowiązującymi. Należy je traktować, jako element informacyjny szczegółowych
zasad podziału nieruchomości, które w przyszłości posłużą do wykonania geodezyjnego projektu podziałów zgodnie
z odrębnymi przepisami.

§ 5. Zaznaczone na rysunku planu miejscowego trasy projektowanej infrastruktury pokazują przyjętą zasadę dotyczącą
rozwiązań projektowanej infrastruktury. W związku z tym przebieg sieci kanalizacji sanitarnej oraz lokalizacja oczyszczalni nie
jest obowiązująca.

§ 6. Ilekroć w tekście niniejszej uchwały jest mowa o:

1. planie miejscowym -należy przez to rozumieć tekst planu miejscowego zapisany w formie uchwały wraz z załącznikami do niej.
2. rysunku planu miejscowego – należy przez to rozumieć rysunek planu wykonany na mapie sytuacyjno – wysokościowej w skali 1:1000 i stanowiący załącznik Nr 1 do uchwały.
3. wskaźnik powierzchni zabudowy – należy przez to rozumieć stosunek powierzchni zabudowy wszystkich obiektów na działce do powierzchni działki wyrażony w procencie.
4. powierzchni terenu biologicznie czynnej – należy przez to rozumieć powierzchnię terenu zdefiniowaną w przepisach odrębnych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie).
5. budynku gospodarczym – należy przez to rozumieć budynek o przeznaczeniu zdefiniowanym w przepisach odrębnych podobnie jak w ust. 4.
6. nieprzekraczalna linia zabudowy – należy przez to rozumieć linię ograniczającą teren przeznaczony pod zabudowę obiektami kubaturowymi. Przekroczenie linii jest możliwe przez niektóre elementy budynku jak: balkony, tarasy, schody zewnętrzne, pochylnie do 1,5m, natomiast gzymsy i okapy do 0,5 m.
7. obowiązująca linia zabudowy – należy przez to rozumieć linię wyznaczającą ustawienie frontowej ściany budynku mieszkalnego od strony ulicy. Przekroczenie linii jest możliwe przez takie elementy, jak balkony, wykusze, gzymsy, schody zewnętrzne maksymalnie do 1,0 m.
8. adaptacji – należy przez to rozumieć odniesienie się do celu przeznaczenia terenu lub obiektu, jako przystosowanie stanu istniejącego do aktualnych potrzeb użytkownika. W ramach adaptacji nie może ulec zmiana przeznaczenia terenu zapisana w tekście planu miejscowego, natomiast adaptowane obiekty mogą być modernizowane lub poddane rozbudowie. Wszelkie wymienione prace musza spełniać wymogi architektoniczne ustalone w tekście planu miejscowego.
9. Strefa ochrony ekspozycji – należy przez to rozumieć obszar stanowiący zabezpieczenie właściwego eksponowania zabytku wpisanego do rejestru.
10. Strefa ochrony archeologicznej – należy przez to rozumieć obszar, który wymaga dokładnego rozpoznania archeologicznego.
11. Strefa pełnej ochrony konserwatorskiej – należy przez to rozumieć obszar szczególnie wartościowy, o bardzo dobrze zachowanej historycznej strukturze przestrzennej do bezwzględnego zachowania. W strefie tej zakłada się bezwzględny priorytet wymagań konserwatorskich.

 

Rozdział 2.
Przepisy dotyczące obszaru objętego planem.

Oddział 1.
Ustalenia dotyczące zasad ochrony i kształtowania ładu przestrzennego.


§ 7. 1. Celem ochrony ekspozycji zabytkowego zespołu pielgrzymkowego ustanawia się w planie miejscowym strefę ochrony ekspozycji zabytku wpisanego do rejestru. Strefa obejmuje tereny rolne i zainwestowane. Na terenach rolnych wprowadza się zakaz wznoszenia obiektów kubaturowych, tablic reklamowych oraz innych konstrukcji przestrzennych. Na terenach z istniejącą zabudową nie zezwala się na powiększenie wysokości budynków, zmianę kształtu dachu oraz zmianę rodzaju materiału pokrycia dachu.

2. Wszelkie prace budowlane prowadzone w obiektach wpisanych do rejestru zabytków oraz w ich otoczeniu wymagają uzyskania pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

3. Na terenie wskazanym w planie realizacja nowych budynków podporządkowana została warunkom wynikającym z ochrony ekspozycji istniejących obiektów historycznych. Ograniczenia dotyczą wysokości budynków, kształtu bryły oraz wykończenia elewacji.

Oddział 2.
Ustalenia dotyczące zasad ochrony przyrody, środowiska i krajobrazu kulturowego.


§ 8. 1. Cały teren opracowania objęty planem miejscowym położony jest poza obszarami objętymi ochroną prawną w zrozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.

2. W planie miejscowym przyjęto zasadę ochrony istniejącej zieleni w obrębie zespołu pielgrzymkowego, jak również w jego otoczeniu. Nowe nasadzenia na terenach wskazanych w planie miejscowym powinny być prowadzone z uwzględnieniem doboru odpowiednich gatunków drzew i krzewów przy zachowaniu obecnych walorów krajobrazu kulturowego.
3. Dopuszczalny poziom hałasu w środowisku, stosownie do przepisów o ochronie środowiska, należy przyjąć następująco:
1) dla terenów zabudowy mieszkaniowej, przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową i terenów kultu religijnego – jak dla terenów przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową;
2) dla terenów zieleni parkowej i przeznaczonych na cele rekreacyjne – jak dla terenów przeznaczonych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe.

Oddział 3.
Zasady ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków.


§ 9. 1. W celu zachowania i ochrony dziedzictwa kulturowego plan miejscowy ustanawia odpowiednie strefy: Strefa ekspozycji obejmuje tereny, które poprzez zapisane ustalenia mają na celu ochronę widoku zabytkowego zespołu pielgrzymkowego (§ 7 ust. 1) Strefa ochrony archeologicznej. Wszelkie prace ziemne prowadzone na terenie objętym strefą ochrony należy prowadzić pod nadzorem archeologicznym, na podstawie odrębnego pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

2. W granicach opracowania planu znajdują się następujące obiekty objęte ochroną konserwatorską:
1) wpisane do rejestru zabytków oraz obiekty znajdujące się w ewidencji, dla których w planie ustala się ochronę:

a) obiekty wpisane do rejestru

-Kompleks zabudowań barokowych (kościół, klasztor, krużganki, kaplice) Nr decyzji 524/63 z dnia 20 marca 1963 r.

b) obiekty znajdujące się w wojewódzkiej ewidencji

-Budynek mieszkalny nr 41

-Budynek mieszkalny nr 43 (dawna szkoła)

-Budynek gospodarczy przy szkole

-Budynek mieszkalny nr 10 (dawna organistówka, rok budowy 1916)

-Budynek gospodarczy przy budynku nr 10

-Dwie kapliczki murowane przy drodze do Klejdyt

-Kapliczka murowana przy drodze do Krekol

3. Zgodnie z art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane z późn. zm. oraz art. 36 ustawy z dnia 23 lipca 2003 o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z późn. zm. prowadzenie robót budowlanych przy obiekcie budowlanym wpisanym do rejestru zabytków wymaga przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę uzyskania pozwolenia na prowadzenie tych robót przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie.
4. Na podstawie art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane z późn. zm. w stosunku do obiektów budowlanych oraz obszarów nie wpisanych do rejestru zabytków, a ujętych w gminnej ewidencji zabytków pozwolenie na budowę lub rozbiórkę wydaje właściwy organ w uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.
5. Działalność inwestycyjna na obszarach objętych ochroną konserwatorską można prowadzić zgodnie z zasadami integracji konserwatorskiej tj.:
a) zachowania i kontynuacji historycznych układów zabudowy

b) ochronie istniejących obiektów zabytkowych

c) nawiązanie formą, detalem architektonicznym i rozplanowaniem nowej zabudowy do zabudowy tradycyjnej

d) zachowania zasadniczych elementów historycznego rozplanowania ulic i placów

e) stosowania materiałów budowlanych nawiązujących swoim wyglądem do materiałów tradycyjnych

6. Dla realizacji zabudowy mieszkaniowej przewidzianej w planie miejscowym na terenie oznaczonym symbolem 1MN, 2MN (pięć działek) ustalenia nakazują zachować linię zabudowy ustaloną na rysunku planu oraz formę architektoniczną budynków zbliżoną do zabudowy wiejskiej tego regionu. Ustala się również nakaz stosowania tradycyjnych materiałów budowlanych w elewacjach budynków. Plan miejscowy ustala warunki do realizacji nowej zabudowy na terenie zespołu pielgrzymkowego (oznaczonego na rysunku planu symbolem 6K). Głównym celem ustaleń jest zachowanie istniejących wartości kulturowych. Nowe obiekty mają wpisywać się poprzez swoje miejsce lokalizacji, wielkość bryły, detale architektoniczne w utrzymanie skali całego zespołu historycznie ukształtowanego.

Oddział 4.
Zasady dotyczące rozbudowy i budowy systemów infrastruktury.


Zaopatrzenie w wodę


§ 10. W związku z przewidywanym zwiększeniem zapotrzebowania na wodę ustala się konieczność wykonania spięcia istniejących sieci wodociągowych O110 i O 90. Zaopatrzenie w wodę projektowanych działek 1MN i 2MN przewiduje się siecią wodociągową włączoną bezpośrednio do magistrali wodociągowej O160.

Gospodarka ściekowa

§ 11. Aktualnie na terenie opracowania brak jest zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej i obiektów oczyszczających. Ścieki gromadzone są w zbiornikach bezodpływowych. W planie przewiduje się budowę niewielkiej oczyszczalni ścieków sanitarnych, która będzie obsługiwać zespół pielgrzymkowy oraz tereny zabudowy mieszkaniowej istniejącej i projektowanej. Przewiduje się sprowadzenie ścieków do projektowanej oczyszczalni siecią kanalizacji grawitacyjnej. Odbiornikiem ścieków oczyszczonych będzie istniejący rów melioracyjny, który wpada do dopływu rzeki Pisy. Dla projektowanej zabudowy na terenie 1MN, 2MN ustala się możliwość odprowadzenia ścieków sanitarnych do zbiorników na terenie działki w przypadku braku oczyszczalni, jako rozwiązanie czasowe.

Zaopatrzenie w ciepło

§ 12. Dopuszcza się stosowanie indywidualnych źródeł ciepła. Dla zachowania czystości powietrza atmosferycznego wyklucza się stosowanie do celów grzewczych paliw wysokoemisyjnych. Zezwala się na stosowanie źródeł ciepła energii odnawialnej za wyjątkiem energii wiatru. Przy wykorzystaniu energii słonecznej dopuszcza się stosowanie kolektorów na połaciach dachu tylko na budynkach w zabudowie mieszkaniowej. W zabudowie zespołu pielgrzymkowego kolektory powinny znajdować się na oddzielnej konstrukcji poza budynkiem.

Komunikacja drogowa

§ 13. W celu usprawnienia komunikacji i poprawy bezpieczeństwa ustala się potrzebę przebudowy skrzyżowania dróg powiatowych w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła i krużganków. Należy zachować jeden wjazd do zespołu obiektów pielgrzymkowych od strony drogi 2KD -Z20 NR 1547N. Likwidacji powinien ulec drugi wjazd od obecnego skrzyżowania.


Oddział 5.

Szczegółowe zasady scalania i podziału nieruchomości objętych planem miejscowym, w tym zakaz zabudowy.

§ 14. 1. Na obszarze objętym planem miejscowym nie występuje potrzeba przeprowadzenia scaleń i ponownego przeprowadzenia podziału nieruchomości.

2. Na terenach rolnych objętych strefą ochrony ekspozycji wprowadza się zakaz budowy obiektów kubaturowych oraz ustawiania wszelkich tablic, konstrukcji i masztów telefonii komórkowej.

Oddział 6.
Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzenia i użytkowania terenów.


§ 15. Ustala się, że tereny wskazane w planie pod zabudowę powinny być do czasu realizacji budynków w dalszym ciągu użytkowane rolniczo. Obiekty tymczasowe mogą być wznoszone na czas określony, jako zaplecze budowy.

Rozdział 3.

§ 16. Ustalenia dotyczące wydzielonych terenów o różnych funkcjach.

a) 1MN Teren projektowanej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Ustala się, że na wskazanych działkach można realizować tylko budynki mieszkalne wolnostojące oraz w głębi działki budynki gospodarcze. Nie dopuszcza się budowy więcej niż jednego budynku mieszkalnego na działce. Wysokość budynku mieszkalnego do dwóch kondygnacji, w tym druga kondygnacja w poddaszu. Wysokość liczona od poziomu terenu, przy wejściu do kalenicy nie można przekroczyć 8,5m. Budynek należy projektować oparty o kształt prostokąta o proporcji szerokości ściany szczytowej do ścian bocznych od 1:2 do 1:1,5. Przykrycie budynku dachem dwuspadowym, symetrycznym o kącie nachylenia połaci w granicach 35o -45o pokrytym dachówką ceramiczną w kolorze odcieni czerwieni. Doświetlenie pomieszczeń na poddaszu przez okna w szczycie budynku lub lukarny ustawione symetrycznie. Przed wejściem do budynku przewidzieć ganek prostokątny przykryty dachem symetrycznym. Budynek należy ustawić równolegle kalenicą do obowiązującej linii zabudowy. W elewacji budynku należy stosować takie materiały, jak kamień, drewno, cegła, tynki o tradycyjnej fakturze. Stolarkę okienna należy projektować w oparciu o podziały tradycyjne. Nie zezwala się na stosowanie w architekturze budynków takich form, jak balkony, wykusze, wieże, kolumny. W ogrodzeniu działek zabrania się stosowania pełnych ścian murowanych lub ażurowych elementów metalowych, czy też betonowych prefabrykatów. Wysokość ogrodzenia nie może przekroczyć 150 cm. Budynki gospodarcze należy lokalizować w głębi działki. Wysokość budynku jedna kondygnacja z dachem dwuspadowym symetrycznym pokrytym dachówką ceramiczną. Wysokość budynku liczona od poziomu terenu przy wejściu do kalenicy nie może przekroczyć 6,0 m. Ustala się dla nowej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej powierzchnię zabudowy do 25%, powierzchnia terenu biologicznie czynnego nie może być mniejsza niż 70%.

b) 2MN Teren przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną gdzie wyznacza się nową działkę budowlaną. Warunki zabudowy dla nowej działki jak dla tereny 1MN. Istniejący budynek mieszkalny i gospodarczy podlegają adaptacji. Wymienione obiekty znajdują się w ewidencji zabytków, dla których w planie ustalono warunki ochrony. Prace adaptacyjne nie mogą spowodować zmiany w wysokości budynku, kąta nachylenia połaci dachowych oraz zmiany materiałów pokrycia dachowego. Nie może ulec zmianie kształt otworów okiennych i drzwiowych. Przy wymianie stolarki należy zachować pierwotne podziały, wzory i proporcje. Podobne ustalenia odnoszą się również do budynku gospodarczego.

c) 3 MN Teren istniejącej zabudowy mieszkaniowej adaptowany. Istniejące budynki podlegają adaptacji. Budynek mieszkalny nr 41 znajduje się w ewidencji zabytków, dla którego w planie ustalono warunki ochrony. Prace adaptacyjne związane z wymienionym budynkiem nie mogą spowodować zmiany wysokości budynków, kąta nachylenia połaci dachowych oraz zmiany rodzaju materiału pokrycia dachowego. Nie może ulec zmianie kształt otworów okiennych i drzwiowych. Przy wymianie stolarki należy zachować pierwotne podziały i wielkości.

d) 4 MN Teren istniejącej zabudowy mieszkaniowej adaptowany. Istniejące budynki podlegają adaptacji. Budynek mieszkalny nr 43 oraz budynek gospodarczy znajdują się w ewidencji, dla których w planie ustanowiono warunki ochrony. Prace adaptacyjne nie mogą spowodować zmiany wysokości budynków, kąta nachylenia połaci dachowych oraz zmiany rodzaju materiału pokrycia dachowego. Nie może ulec zmianie kształt otworów okiennych i drzwiowych. Przy wymianie stolarki należy zachować pierwotne podziały i wielkości.

e) 5K Zespół obiektów objętych ochroną konserwatorską wpisanych do rejestru zbytków: klasztor, kościół, krużganki, kaplice, ochronie konserwatorskiej podlega wszystko. Wszelkie prace budowlane związane z tymi obiektami oraz w ich otoczeniu wymagają wcześniejszego uzyskania pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zakazuje się wyburzenia, nadbudowy, przebudowy, rozbudowy oraz innych działań prowadzących do utraty wartości zabytkowej chronionych obiektów.

f) 6K Teren przeznaczony na realizację nowych obiektów związanych z działalnością zespołu pielgrzymkowego. Przy projektowaniu należy przyjąć następujące ustalenia:

-zachować istniejący dojazd 4 KDW łącznie z bramą, jako wjazd do obiektów istniejących i projektowanych

-widok od strony głównego wjazdu należy kształtować jako założenie osiowe, gdzie punktem środkowym będzie istniejąca brama. W związku z tym obiekt projektowany po lewej stronie osi powinien posiadać elewację odpowiadająca gabarytom strony prawej (krużganki)

-należy przyjąć dla tej części linię zabudowy, jako przedłużenie linii istniejących krużganków. Obiekt może posiadać formę w całości obiektu kubaturowego lub częściowo, jako otwarte krużganki połączone kubaturą

-wysokość budowli nie może przekroczyć wysokości istniejących krużganków. Należy przyjąć dach dwuspadowy symetryczny pokryty dachówką ceramiczną w kolorze czerwieni

-Pozostałe obiekty na wskazanym terenie należy kształtować w oparciu o wyznaczone nieprzekraczalne linie zabudowy. Wysokość nie może przekroczyć trzech kondygnacji. Trzecia kondygnacja umieszczona w poddaszu dachu dwuspadowego symetrycznego lub wielospadowego o nachyleniu połaci dachowych w granicach 35 °-45° i pokrytych dachówką ceramiczną w kolorze czerwieni. Nowa zabudowa powinna nawiązywać formą architektoniczną do istniejących obiektów (klasztor, krużganki). Należy stosować takie materiały budowlane jak dachówka ceramiczna, cegła, kamień, tynki o tradycyjnej fakturze, drewno. Należy zapewnić miejsca parkingowe dla samochodów osobowych oraz miejsce dla 1-2 autokarów. Łącznie z projektami architektonicznymi należy wykonać studia widokowe szczególnie z kierunków, gdzie zostały ustanowione w planie miejscowym strefy ochrony ekspozycji. Ze względu na sąsiedztwo z obiektami zabytkowymi i wpływ jaki może spowodować inwestycja budowlana na ich ekspozycję wymagane jest uzyskanie pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

g) 7 K,8 K, 9K Istniejące kapliczki przydrożne, dla których w planie ustanowiono zasady ochrony. Należy zachować obecny wygląd kapliczek. Przy pracach remontowych nie dopuszcza się zmian architektonicznych oraz zmian materiałów budowlanych.

h) 10 ZP Teren zieleni parkowej związany z klasztorem. Ustala się, że całość terenu w granicach murowanego ogrodzenia będzie urządzona, jako park spacerowy. Należy zachować istniejącą zieleń oraz formę ukształtowaną ogrodu spacerowego przy klasztorze. Przy zagospodarowaniu docelowym dobór drzew i krzewów powinien uwzględniać obecny charakter ogrodu i istniejące nasadzenia. Ciągi komunikacji pieszej powinny wiązać ze sobą teren parku spacerowego 10 ZP z terenem sąsiednim 11 ZP przeznaczonym również na cele rekreacyjne.

i) 11 ZP Teren przeznaczony na cele rekreacyjne. Należy zachować istniejące ukształtowanie terenu oraz istniejące drzewa. Uzupełnienie nową zielenią wysoką i niską oraz małą architekturą powinno stworzyć miejsca do wypoczynku.

j) 12 ZP Teren zieleni okalający zespół pielgrzymkowy od strony południowej. Należy zachować istniejący drzewostan wzdłuż drogi do Krekol (1 KD). Wycinka pojedynczych drzew jest dopuszczalna tylko w ramach bieżących zabiegów pielęgnacyjnych. Aktualnie drzewostan nie jest objęty formami ochrony. W planie nie ustala się również innych form ochronnych. Ustala się likwidację istniejącego zjazdu ze skrzyżowania dróg do bramy wjazdowej. Po zamknięciu dojazdu teren należy zagospodarować zielenią.

k) 13 ZP, 14ZP Teren przeznaczony do zagospodarowania zielenią parkową

l) 15 WS Istniejący zbiornik wodny. Wymagane jest oczyszczenie zbiornika wraz z jego otoczeniem.

m) 16 NO Teren przeznaczony na lokalizację wysokosprawnej mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków. Odbiornikiem oczyszczonych ścieków będzie rów melioracyjny, który łączy się z dopływem rzeki Pisy. W trakcie projektowania technicznego oczyszczalni ścieków dopuszcza się zmianę granic terenu wskazanego w planie miejscowym.

n) 17R, 18R, 19R Tereny obecnie użytkowane rolniczo. Ustala się, że nie ulega zmianie przeznaczenie rolnicze. Wprowadza się zakaz wznoszenia obiektów budowlanych, w tym również związanych z rolnictwem. Część terenu 17 R oraz cały teren 18 R i 19 R znajdują się w granicach ustanowionej planem strefy ochrony ekspozycji. Na terenie strefy obowiązują zakazy ustalone w §7 ust.1

o) 1 KD – Z20 Istniejąca droga publiczna powiatowa Nr 1549N, szerokość pasa drogowego 20,0 m.

p) 2 KD -Z20 Istniejąca droga publiczna powiatowa Nr 1547N, szerokość pasa drogowego 20,0 m.

q) 3 KDW Istniejąca droga wewnętrzna zapewniająca obsługę komunikacyjną dla istniejącej zabudowy, szerokość pasa drogowego 6,0m.

r) 4 KDW Istniejąca droga wewnętrzna. Ustala się, że będzie to dojazd do obiektów istniejących i projektowanych zespołu pielgrzymkowego, szerokość pasa drogowego 8,0 m. Należy również wykonać jego przedłużenie w celu zapewnienia dojazdu do terenu parkowego 10ZP oraz zabezpieczyć miejsce na niewielki parking samochodowy, 8 – 10 miejsc.

s) 5 KDW Projektowana droga wewnętrzna do obsługi zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, szerokość pasa drogowego 10,0 m. Drogę należy zakończyć placem zwrotnym.

§ 17. Zgodnie z art. 14 ust.2 pkt 12 i art. 36 ust.4 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ustala się następujące stawki procentowe dla naliczania opłat od terenów ujętych w § 16.

SYMBOL TERENU ZAZNACZONEGO W §16 UCHWAŁY WYSOKOŚĆ STAWKI -% 1 MN, 2 MN (nowa zabudowa) 30

§ 18. Oryginał miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego składającego się z tekstu uchwały wraz z załącznikami znajduje się w Urzędzie Gminy Kiwity. Kopie wymienionych dokumentów znajdują się w Starostwie Powiatowym w Lidzbarku Warmińskim, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie.

§ 19. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 20. Uchwała wraz z załącznikami podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

§ 21. Uchwała obowiązuje po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XI/74/11
Rady Gminy Kiwity
z dnia 26 października 2011 r.
Zalacznik1.pdf


Załącznik Nr 2 do Uchwały Nr XI/74/11
Rady Gminy Kiwity
z dnia 26 października 2011 r.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) Rada Gminy Kiwity stwierdza co następuje:

§ 1. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Stoczek i Kiersnowo gmina Kiwity zgodny jest z ustaleniami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

§ 2. Studium gminy wskazuje obszar w granicach, którego znajduje się teren opracowania planu miejscowego jako miejsce obiektu kultu religijnego. Studium postuluje również opracowanie planu miejscowego na ten teren w związku z tym następuje zgodność wymienionych opracowań.


Załącznik Nr 3 do Uchwały Nr XI/74/11
Rady Gminy Kiwity
z dnia 26 października 2011 r.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) Rada Gminy Kiwity stwierdza co następuje:
§ 1. Na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Stoczek i Kiersnowo gmina Kiwity następujące inwestycje z zakresu infrastruktury technicznej należą do zadań własnych gminy:
1) sieć przesyłowa wodociągowa,
2) sieć przesyłowa kanalizacji sanitarnej,
3) lokalna oczyszczalnia ścieków.

§ 2. Wymienione zadania finansowane będą z budżetu Gminy Kiwity, funduszy pozyskiwanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i pożyczek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z innych dostępnych źródeł finansowania.


Załącznik Nr 4 do Uchwały Nr XI/74/11
Rady Gminy Kiwity
z dnia 26 października 2011 r.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) Rada Gminy Kiwity stwierdza co następuje:

§ 1. W sprawie rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrywania uwag zgłoszonych do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie geodezyjnym Stoczek i Kiersnowo gmina Kiwity stwierdza się, że do wyłożonego projektu planu do publicznego wglądu w ustawowym terminie nie wpłynęły żadne uwagi.

Przewodniczący Rady Gminy

Cezary Alchimowicz